Muğla 400 Medya Mensubu Marmaris’te

Muğla’nın Marmaris Belediyesi ve CHP Genel Merkezi işbirliğiyle düzenlenen ‘Anadolu Medya Buluşması’nın ilk gününde, yaklaşık 400 basın mensubu akşam yemeğinde ağırlandı.

Marmaris Belediye Başkanı CHP’li Ali Acar, 41 şehirden gelen 400 basın mensubu ile akşam yemeğinde bir araya geldi. Türkiye Gazeteciler Federasyonu eski Genel Başkanı, CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel’in de katıldığı yemekte, slayt gösterimiyle, ilçede yapılan çalışmalar anlatıldı. Başkan Acar, basın mensuplarının masalarına da giderek, görüşmeler yaptı. Anadolu medyasının Marmaris hakkındaki görüşleri alındı. Yemek sonunda kürsüde konuşma yapan Acar, Kentimizin yaşam kalitesini arttırmak, gelen misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlayarak, dünya üzerindeki 5 bini aşkın turizm destinasyonu arasında varlığımızı sürdürebilmek adına kamu yararını gözeterek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kamu hizmeti takdir edersiniz meşakkatli bir iş. Siyasi kimliğimiz dışında temel anlayışımız ve düşüncemiz, ifade ettiğim gibi, kentimizin, vatandaşımızın yaşam kalitesini arttırmak. 14 yıl boyunca bu anlayış doğrultusunda, çok başarılı uygulamaları, projeleri hayata geçirdiğimizi düşünüyoruz. Bugün gelinen noktada Marmaris’i, alt yapısı tamamen bitirilmiş dünyanın örnek kentlerinden biri olarak nitelendirebiliriz. Coğrafya olarak baktığınızda Marmaris, Tanrı’nın lütfederek yarattığı, yeşil çam ağaçlarının mavi denizle kucaklaştığı, dünyanın ender köşelerinden biri. Hem kentimizi dışarıya tanıtmak hem de sizlerin önerilerinizi almak amacıyla benzer çalışmalara Denizli, Doğu Karadeniz ve Çukurova bölgelerinde birkaç yıl önce başladık. Bugün siz değerli yerel basın mensuplarını burada ağırlamaktan gerçekten mutluluk duyuyoruz. Bu çalıştayda temel amacımız sizleri değişik bölgelerden getirerek, meslektaş olarak buluşturmak, dostluklarınızı burada pekiştirmek. ve bu cennet Marmaris’imizin memleketlerinizde tanıtımına katkı sağlamak adına bu projeyi hayata geçirdik. Bu 2-3 günlük süre zarfında mesleki olarak değerlendirmelerde bulunacaksınız. Pazar günü Genel Başkanımızın katılacağı toplantıda ülke gündemine dair çok önemli değerlendirmelerin yapılacağını biliyorum. Bu güzel memleketin iki-üç gün de olsa tadını, keyfini çıkartın. Size iyi tatiller diliyorum. Katılımız için hepinize teşekkür ediyorum dedi.

CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel ise, Organizasyonun planlamasını yaparken seçimi öngörmemiştik. Ama denk geldi ve buradan Anadolu medyası umuyorum ve diliyorum ki Türkiye’ye sesini duyurur. Bu bir parti buluşması değil, bu bir medya buluşması. Bunun altını çiziyorum. Hiçbir şekilde bizim partimizin logosu da yok. Sadece Mustafa Kemal Atatürk ve Türk bayrağımız var. Marmaris dünyanın en güzel tatil yöresi dedi.

ÇALIŞTAY YAPILDI

Marmaris’te düzenlenen ‘Anadolu Medya Buluşması’nın ikinci gününde, medya çalıştayı yapıldı. Marmaris Belediye Başkanı CHP’li Ali Acar, CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Karaca, 41 şehirden gelen 400 medya mensubu ile bir araya geldi. Ayı ayrı kurulan masalarda ‘Anadolu basını sorunları ve çözümleri’, ‘İnternet gazeteciliği ve sosyal medya yayıncılığı’, ‘Radyo ve televizyon yayıncılığı’, ‘Basının ve gazetelerin denetimi’ konu başlıkları görüşüldü. İki saat süren toplantının ardından Milletvekili Atila Sertel, görüşmelerin kayıt altına alınarak, önümüzdeki aylarda kitaplaştırılacağını ve sorunların çözümü için TBMM’e önerge verileceğini kaydetti. Basın mensuplarının sorunlarını dinleyen CHP’li Milletvekili Erdem, notlar aldı. Resmi ilan alan yerel gazetelerin sorunlarının çözülmesi için görüş bildireceğini söyledi.

Marmaris Belediye Başkanı Acar ise, Anadolu basının sorunlarına çözüm bulmak ve şartları iyileştirmek için görüşler aldık. Bizim için bir sınav niteliğinde olan bu geniş katılımlı toplantıyı önümüzdeki yıllarda büyüterek daha kapsamlı yapmayı hedefliyoruz. 41 şehirden gelen 400 medya mensubuna ilçemizin güzelliklerini ve yapılan projeleri anlattık. Ayrıca düzenlenen gezilerle yerinde inceleme fırsatı buldular dedi.

TOPLANTININ ARDINDAN TEKNE VE KÖY GEZİSİ

Medya mensupları için, teknelerle günübirlik deniz ve turistik kırsal mahallere gezi düzenledi. Basın mensupları teknede çalan 10’uncu Yıl ve İzmir Marşı’nı birlikte söyledi. Bol bol denize girip güneşlenen gazeteciler, eşsiz koyların ve cennet adaların fotoğraflarını çekti. Kırsal mahalle gezilerinde ise yöresel ürünler, tarihi yerler tanıtıldı.

KILIÇDAROĞLU DA KATILACAK

‘Anadolu Medya Buluşması’nın yarınki (pazar) son gününe CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katılacak. Kılıçdaroğlu, 09.30- 12.30 saatleri arasındaki toplantıda konuşma yapacak, öğleden sonra da basın mensupları ile bir araya gelip, sorularını yanıtlayacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.