Muğla Sahillerinde Yoğunluk

Muğla’nın ilçelerinde sıcak havayı fırsat bilen turistler ve vatandaşlar, sahil kenarları ve parklarda yoğunluk oluşturdu.

Hava sıcaklığının 33 derece ölçüldüğü Ula ilçesi Akyaka Mahallesi’nde bazı vatandaşlar sahilde yürüyüp, kafelerde kitap okudu.

Muğla ve yakın illerden gelen çok sayıda yerli turist, Akyaka sahilinde denize girmenin keyfini yaşadı.

Gözde turizm merkezlerinden Marmaris’te ise hava sıcaklığı 34, deniz suyu ise 25 derece ölçüldü. Sıcak hava dolayısıyla yerli ve yabacı turistler Marmaris Belediyesi Halk Plajı, Uzunyalı ile İçmeler sahillerinde yoğunluk oluşturdu.

Denize girerek serinleyen turistlerden bazıları, su sporları yaptı. Adrenalin sevenler paraşütle uçmayı ve jet-ski yapmayı tercih etti. Marmaris körfezinde bazı motoryat ve yelkenli yat sahipleri de alargada deniz ve güneşin keyfini sürdü.

Bodrum ilçesinde de sahilde yoğunluk yaşandı. Turistler, Cumhuriyet Caddesi Kumbahçe sahili, Paşatarlası ve Kale caddelerinde yoğunluk yaşandı. Bazı turistler çocuklarıyla denize girip güneşin tadını çıkardı.

Ölüdeniz Mahallesi’ndeki Belceğiz Plajı’nda da vatandaşlar, denize girmeyi ve kumsalda güneşlenmeyi tercih etti.

Macera tutkunları Babadağ Hava Sporları Rekreasyon Merkezi’nin bin 200 metredeki pistinden yamaç paraşütüyle uçuş yaparak, Ölüdeniz’in manzarasını izleme fırsatı buldu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.