Dalgıçlar Deniz Dibine Çalışma Ofisi Kurdu

Dalgıçlar deniz dibine çalışma ofisi kurdu

MUĞLA – Muğla’nın Fethiye ilçesindeki bir dalış okulu, Türkiye’deki deniz dibindeki güzellikleri dikkat çekmek ve dalış turizmine katkı sağlamak için, denizin 5 metre derinliğinde çalışma ofisi kurdu.
Elite Dalış Okulu’ndan 3 eğitmen Önder Diktaş,Aydın Tanal ve Hüseyin Baylan ile birlikte Fethiye Körfezi’ne tekneyle yarım saat mesafedeki Dalyan koyuna dalış bölgesine gitti.
Bir yıldır sualtı eğitmeni olan Önder Diktaş, denizin 5 metre dibine masa, sandalye, bilgisayar, yazcı ve telefon indirdi. Deniz dibine kurulan çalışma ofisi sürüler halinde gezen balıkların da çevreye toplanmasıyla ilginç görüntüler oluşturdu. Diktaş deniz dibinde kurulan ofiste çalışırken, Tanal ve Baylan ise bu anları sualtı kamerasıyla görüntüledi. Bilgisayarın ekranında ‘Strese değil maviliklere dalın’ yazısının da yer aldığı etkinlik, Yirmi dakika saat su altında kalan dalgıçlar daha sonra eşyalarla birlikte yüzeye çıkıp tekneyle geri döndü.
Diktaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, daha öncede deniz dibinde bisiklet sürme, uyama, tavla oynama, su altı evliliği gibi farklı etkinlikler yaptıklarını söyledi.
Yapılan etkinliklerin insanların daha çok ilgisini çektiğini fark ettiklerini ve dalışa ilgilerini artırdığını ifade eden Diktaş, ‘Bu kez su altında ofis kurduk. Deniz dibine bilgisayar, faks, telefon cihazı, Atatürk portresi indirdik. Çalışmamız yaklaşık 20 dakika sürüdü. Bu tür aktiviteler dalış turizmi için yararlı olduğunu ve daha çok tanıtıcı oluyor’ dedi.
Diktaş, amaçlarının Türkiye’deki su altı güzelliklerini vatandaşlarımıza tanıtmak olduğunu vurguladı. Fethiye’de yaklaşık 50 dalış noktası bulunduğunu dile getiren Diktaş, herkese hayatlarında bir kez olsun dalış yaparak su altı güzelliklerini görmelerini tavsiye etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.