Muğla Ünlüler Torba’da Oy Kullandı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaşayan ünlülerin büyük bölümü, Torba Mahallesi’nde oy kullandı.

Torba Mahallesi’ndeki Mentol Kafe’de oyunu kullanan ünlülerden 75 yaşındaki Fatma Girik, annesi 94 yaşındaki Münevver Girik ve kardeşi 71 yaşındaki Müesser Girik ile birlikte sandığa geldi. Geçirdiği rahatsızlık nedeniyle güçlükle yürüyen Fatma Girik’e, Torba Muhtarı Suat Kaya ve yardımcısı Dursine Yılmaz, yardımcı oldu. Oy kullanmak için 1296 numaralı sandığa gelen Fatma Girik, hayranlarının ilgisiyle karşılaştı, birlikte fotoğraf çektirdi.

Oyunu kullandıktan sonra açıklama yapan Fatma Girik, Türkiye, gerçekten çok güzel günlere gidiyor, gidecek. Buna inancımız tam ve sonsuz. Demokrasi içinde herşey çok daha güzel olacak dedi.

Fatma Girik’in oy kullandığı sandıkta, eski manken Bilun Dohmen ve şarkıcı Fedon da oyları verdi. Fedon, motosikleti ve giydiği ay-yıldızlı kırmızı renk tişortüyle dikkat çekti.

SANDIKTA RENKLİ GÖRÜNTÜLER

Evli ve üç çocuk babası turizmci Erkan Altan ise sandık başına üzerinde ‘Bu İş’te Mutluluk Var’ yazılı tişörtü ile geldi. Altan oy kullanırken yaptığı zafer işaretinin ardından Oylarımız hayırlı uğurlu olsun. Özgür, demokratik ve mutlu bir ülke istiyoruz dedi. Oy kullananlardan müzisyen 26 yaşındaki Pamir Saraçoğlu ise Fenerbahçe forması ve şortuyla sandığa geldi. Sandık başında renkli görüntüler oluştu.

ENGELLİ VE HASTALAR YİNE SORUN YAŞADI

Oy kullanmak için Torba’daki aynı kafeye gelen engelliler ve tekerlekli sandalyedeki hastalar, yine güçlük yaşadı. Tekerlekli sandalye yolu olmadığı için merdivenleri yakınlarının ve vatandaşlarının yardımları ile aşabilen engelli vatandaşlar, oylarını güçlükle kullanabildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.