19. Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali Nefes Kesiyor

19. Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali nefes kesiyor

MUĞLA – Muğla’nın Fethiye ilçesi Ölüdeniz Mahallesin’de düzenlenen 19. Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali, nefes kesen gösteriler ile devam ediyor.
19. Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali’nin ikinci gününde Türk Hava Kurumu pilotları microlight ve paramotor gösterisi yaparken, base jump (serbest düşüş), skydiving (gökyüzü dalışı), wingsuit (yarasa adam uçuşu) ve akrobasi gösterileri izleyenlere heyecan dolu dakikalar yaşattı. Dünyanın en gözde yamaç paraşütü merkezi olan 1965 rakımlı Babadağ’dan uçan pilotların gökyüzünde yaptıkları şov, Belcekız Plajı’nda vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.
Festival Komitesinden Bülent Demirtan yaptığı açıklamada ’19. Uluslararası Festivalinin ilk gününe halk ve engelli vatandaşların uçuş yapıldığını söyledi. Festivale dünyanın çeşitli noktalarından gelen pilotlarla gösterilere devam ettiğini anlatan Demirhan ‘Bu yıl rekor bir katılım oldu. Tarihinde ilk defa 900’e yakın katılım oldu. Geçtiğimiz yıl aramızdan paraşüt pilotu Thomas Lednik anısına da uçuşlar gerçekleştireceğiz. Bu yıl geçtiğimiz senelerden farklı olarak Türkiye Akrobasi Yamaç Paraşütü FAİ onaylı uluslararası yarışmanın bir ayağı burada düzenleniyor. Bu da festival içerisinde gerçekleştirilecek’ dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.