Bodrum’da Büyükbaş Hayvan Hırsızlığı Kamerada

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, 2 büyükbaş hayvanın çalındığı anlar, güvenlik kamerasına takıldı.

Gümüşlük Mahallesi’nde yaşayan Çelebi Kırık, sabah kalktığında tarlada bağlı bulunan iki ineğinin yerinde olmadığını görünce, durumu jandarmaya bildirdi.

İhbar üzerine olay yerine giden ekipler, tarlada inceleme yaparak, bölgedeki güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye aldı.

Olay yerinden bir çift ayakkabı izi de tespit eden ekipler, görgü tanıklarının ifadesi doğrultusunda bu kişinin yaşadığı eve gitti. Jandarma ekipleri, evin girişinde olay yerinde tespit edilen ayakkabılara ulaştı. Ancak evde olmadıkları anlaşılan iki kişinin yakalanması için çalışma başlatıldı.

‘Hayvanlara gözüm gibi bakıyordum’

Hayvanların sahibi Çelebi Kırık, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaşanan olaydan dolayı üzüntü duyduğunu söyledi.

Hayvanlara bağlı olan ip parçalarını yol kenarında bulduğunu belirten Kırık, ‘İki ineğim kayıp. Onlara gözüm gibi bakıyordum. Bakımlarını yapıyordum. Sütünü çocuklarıma içiriyordum. Hayvanlarımın geri getirilmesini istiyorum.’ dedi.

Jandarmanın olay yerinde iz sürdüğünü belirten Kırık, ‘Ekipler hayvanların izini ve yanındaki ayak kabı izlerini takip etti. Aynı ayakkabılar bir evin önünde bulundu. İnşallah bunu yapanlar kısa sürede bulunur.’ diye konuştu.

Öte yandan ineklerin çalındığı anlar, civardaki bir iş yerinin güvenlik kamerası takıldı.

Görüntülerde bir kişinin iki ineği çekerek bölgeden uzaklaştırdığı görülüyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.