Çobanlar ve Aileleri İçin ‘Kabzımal Cemile’ Sahnelendi

Muğla'nın Fethiye ilçesinde düzenlenen etkinlikte, hiç tiyatroya gitmeyen çobanlar ve aileleri tiyatroyla tanıştı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ), Muğla Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği ve Fethiye Belediyesinin ortaklaşa gerçekleştirdiği etkinlikte, tiyatroya hiç gitmemiş çoban ve aileleri için program düzenlendi.muğla son dakika haberleri muğla son dakika muğla haberleri.

Program kapsamında, Muğla, Antalya, Burdur'dan ilçeye gelen 50 çoban ve ailesi Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi'nde 'Kabzımal Cemile' adlı tiyatro oyununu izledi.

Proje koordinatörü MSKÜ Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Saatcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, iki sene önce Teke yöresindeki çobanlar arasında yaptıkları ankette çobanların hiç tiyatroya gitmediklerini tespit ettiklerini anlattı.muğla son dakika haberleri muğla son dakika muğla haberleri.

Sosyolojik olarak elde edilen sonuçların üzerine gittiklerini, çobanlar için etkinliği düzenlemeye karar verdikleri belirten Saatcı, 'Bu etkinlik belki de Türkiye'de seyircisi tamamen çobanlar olan bir tiyatro oyunu olacak. Bilimsel olarak tespit etmiş olduğumuz bir eksikliği sosyolojik olarak tamamlamaya çalıştık. Böylece çobanlarımızda görmüş olduğumuz bir eksikliği gidermenin yolunu gittik.' diye konuştu.muğla son dakika haberleri muğla son dakika muğla haberleri.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.