Emniyet ve Jandarma Turizm Sezonuna Hazır

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı tarafından düzenlenen Turizm güvenliği bilgilendirme toplantısı A. Gaffar Okkan toplantı salonunda saat 14: 00’da gerçekleştirildi. Toplantıya Muğla Valisi Esengül Civelek, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel ile turizm sektörü temsilcileri katıldı.

CİVELEK: ‘MUĞLA VE TERÖR KELİMELERİ YAN YANA GELMEYECEK’

Toplantıda konuşan Muğla Valisi Esengül Civelek, Muğla’nın turizmde tercih edilmesinin sebebinin güven ve huzur kenti olmasından kaynaklandığını, bu nedenle tedirginlik yaşanmaması için tüm önlemlerin sezon öncesi alındığını söyledi. Civelek, ‘Turizm kırılgan bir sektör. 2015-2016 yılında yaşanan terör olaylarının turizmi nasıl etkilediğini gördük. Bu sezon Muğla ve terör kelimelerini yan yana getirmemek için var gücümüzle çalışıyoruz’ dedi.

ÇETİNKAYA’DAN İŞBİRLİĞİ MESAJI

Muğla’nın ülke ekonomisine katkısından bahseden İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya özellikle terör tehditi üzerinde durulması gerektiğinin altını çizdi. Çetinkaya, turizm sektörü temsilcilerine seslenerek, ‘İşçilerin özenle seçmelisi, güvenlik kameraları ve kiralamalarda kimlik istenmesi konusunda sizler daha dikkatli davranmalısınız. Halkımızla birlikte işbirliği yaparak bu tehditlerin önüne hep birlikte geçeceğiz’ diye konuştu.

SEL: ‘KADROMUZU ARTTIRDIK’

Muğla İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel ise, diğer illere göre sorumluluk sahalarının fazla olduğunu dile getirdi. Turizm sezonu öncesi birçok proje geliştirdiklerini dile getiren Sel, ‘Kadromuzu arttırdık. Şuan daha donanımlı ve yeterli durumdayız. Halkımızı rahatsız etmeyecek şekilde güvenlik önlemlerini alacağız’ diye ifade etti. – MUĞLA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.