Melih Cevdet Anday Edebiyat Ödülü ‘Şiir’ Dalında Verilecek

Milas Belediyesi tarafından deneme, tiyatro, roman ve şiir dallarında özgün eserlerin yazarı Melih Cevdet Anday adına verilen ‘Melih Cevdet Anday Edebiyat Ödülü’nün bu yıl ‘Şiir’ dalında verilecek.

Milas Belediyesi tarafından bu yıl 13’üncüsü düzenlenecek olan Melih Cevdet Anday Anma Günleri etkinliği kapsamındaki ‘Edebiyat Ödülü’ 2016 yılına kadar sadece ‘Şiir Ödülü’ olarak adlandırılıp veriliyordu.

Ören Belediyesi tarafından başlatılan ‘Anma Günleri’ etkinlik programı içindeki ‘Ödüllü Yarışma’da 2016 yılında ‘Deneme’, 2017 yılında ‘Tiyatro’ dallarında verilmişti.

Ödüllü Yarışmada bu yıl verilecek olan ‘Şiir Ödülü’ için son katılım tarihinin 10 Temmuz 2018 olduğu, kazanan yapıtın sahibine 3 bin TL para ödülünün 1 Eylül 2018 tarihinde Ören’de düzenlenecek törenle verileceği bildirildi.

Seçici Kurul’unda Ataol Behramoğlu, Eray Canberk, Arife Kalender, Erdal Alova ve Turgay Fişekçi’nin yer alacağı yarışmaya katılmak isteyenlerin daha önce hiçbir yerde yarışmaya katılmamış bir adet şiir kitabını; adı, açık adresi ve kısa yaşam öyküleri ile beraber Milas Belediyesi Özel Kalem Müdürlü ğü Hisarbaşı Mahallesi Belediye Caddesi No: 24 / A Milas – Muğla adresine (6 adet olarak) göndermeleri gerekiyor. – MUĞLA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.