Milas’ta 98. Yıl Dönümü Coşkusu

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 98’nci yıl dönümü ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Muğla’nın Milas ilçesinde de düzenlenen etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

Milas’ta önceki gün ilk olarak öğrencilerin ve okul yöneticilerinin eşliğinde gerçekleştirdikleri makam ziyaretleriyle başlayan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın kutlama programı Atapark’ta ve okullarda gerçekleştirilen etkinliklerle devam etti.

Atapark’ta başlayan resmi törene ilçe merkezinde bulunan okulların ve öğrenci gruplarının okul bayrakları ve flamalarıyla katıldığı tören, saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşımızın seslendirilmesiyle başlayan tören, Atatürk Anıtı’na İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal tarafından çelenk sunulmasıyla sona erdi.

Atapark’ta düzenlenen programın ardından Muğla Vali Yardımcısı Kamil Köten ve yerel yöneticilerin de katılımıyla resmi kutlama programı Dr. Mete Ersoy İlkokulu bahçesinde gerçekleştirildi. Törende, günün önem ve anlamını belirten konuşma Milli Eğitim Müdürü İsa Bal tarafından yapıldı.

Bal’ın yaptığı konuşmanın ardından okulu bahçesindeki program, öğrencilerin halk oyunları, ront gösterileri, şiirlerin okuması, oratoryo, müzik dinletisi ve ilçemizde çeşitli kültürel yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi. – MUĞLA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.