Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hıdır, Bodrum’da

AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Nil Hıdır, Bodrum ilçesinde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Hıdır, AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, AK Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Dr. Tahir Ateş ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Bitez sahilindeki bir otelin restoranında basın mensuplarıyla buluştu.

Hıdır, burada yaptığı konuşmada, Muğla’ya aday olan diğer belediye başkan adaylarına da başarı diledi.

Seçimin kardeşlik atmosferinde geçeceğini düşündüğünü ifade eden Hıdır, ‘En azından bizim böyle bir seçim çalışmamız olacak. Bodrum’da yaşanan sel felaketinin sebeplerini araştırıyoruz. Belediyenin ya da büyükşehrin ihmalleri varsa onu projelendiriyoruz. Bunu teknik olarak masaya yatırıyoruz. Bu konuda merkezi hükümetimizin bize katkısı olabilecekse bunu ilgili bakanlıklarımızla görüşüyoruz.’ diye konuştu.

Hep birlikte el ele çalışma yapmak gibi bir prensip içerisinde olduklarına değinen Hıdır, Muğla için gerekli koordinasyonu sağlamak için de çalışma yapacaklarını aktardı.

‘İlk işimiz, belediyenin borçlarını vatandaşın üzerinden kaldırmak’

Muğla’nın oldukça borcu olduğunu belirten Hıdır, şöyle konuştu:

‘Muğla Büyükşehir Belediyesi borçlardan dolayı adeta kilitlenmiş durumda. Oysa biz bu borcun kaynağını yakinen biliyoruz. 2006 yılında sayın Başbakanımıza, bu borcun 960 milyon lirasını birlikler yasasına koydurduğumuz bir maddeyle affettirmiştik. Ama söz konusu belediye başkanlığımız bu borcun yapılandırılmasını bozduğu için ne yazık ki bugün büyükşehirde 967 bin insanımıza su parası, atık su parası, dolmuş parası, yapı iskan ruhsatlarında alınan ücretlerin üzerine zam yapmak suretiyle daha pek çok yapılan zamlarla bunu vatandaşımızın omuzlarına yüklediğini müşahede ettik. Bizim gelir gelmez yapacağımız ilk iş, belediyenin borçlarını affeden sayın başbakanımıza bunu hatırlatmak ve borçların tamamını vatandaşımızın üzerinden, Muğla’mızın üzerinden kaldırmak. Ondan sonra gerekli ihtiyaç duyulan yatırımları yapmak istiyoruz.’

Hıdır, yerel yönetimler konusunda oldukça tecrübeli olduğunu ve bunu 31 Mart’tan sonra Muğla’da proje yaparak göstermek istediklerini ifade etti.

AK Parti Bodrum Belediye Başkan adayı Tahir Ateş ise Bodrum’un çok ciddi altyapı sorunlarının olduğunu, seçildikleri takdirde bu sorunların önüne geçmek için çalışma yürüteceklerine işaret etti.

Soru cevap şeklinde geçen toplantının sonunda, başkan adayları ve basın mensupları sahilde sohbet ederek fotoğraf çektirdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.