Muğla Fethiye’ye Cezayirli Gelin

Muğla’nın Fethiye ilçesindeki bir otelde aşçı olarak çalışan Soner Çantalı (38), Cezayir uyruklu Meryem Sümeyya (35) ile hayatını birleştirdi. Çiftin, düğünlerinde yöresel kıyafetler giyerek oynadığı Cezayir oyun havaları alkış aldı.

Fethiye’nin Ölüdeniz Mahallesi’ndeki bir otelde aşçılık yapan Soner Çantalı, bir yıl önce çalıştığı tesise tatile gelen Cezayirli Meryem Sümeyya ile tanıştı. Çiftin bu arkadaşlıkları kısa sürede aşka dönüştü. Sümeyya’nın fırsat buldukça Türkiye’ye gelmesiyle de ikili nikah masasına oturma kararı aldı. Fethiye Evlendirme Dairesi’nde kıyılan nikahın ardından, çift için bir okul bahçesinde düğün töreni düzenledi. Çiftin düğününe Çantalı’nın ve Sümeyya’nın cezayir’den gelen akrabaları katıldı. Türk oyun havaları ile başlayan düğünde gecenin ilerleyen saatlerinde ise gelin ve damat geleneksel kıyafetler giyip, Cezayir oyun havaları eşliğinde gönüllerince oynayıp, dans etti. Çift, davetlileren uzun süre alkış aldı.

Çok mutlu olduğunu belirten Soner Çantalı Eşimle, otelde tanıştık. Güzel bir iletişimimiz oldu. ‘Bu sevgiyi, aşkı mutluluğu paylaşalım’ dedik. Aileler arasında da karar verdik, düğün yaptık. Uzak olmalarına rağmen düğünümüze katıldılar. Düğünümüzü güzel bir etkinlik haline getirdiler. Bizimkisi aşk evliliği. Mesafeler bizim için bahene değil. Aşk her yerde olabiliyor. Mutlu olacağımıza inanıyoruz dedi.

Gelin Meryem Sümeyya ise İyi ki Soner şefi, eşimi tanımışım. İyi ki ona kalbimi hediye etmişim. Çok mutluyuz dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.