Muğla Hokeyinin 10 Yılı

2006 yılında ilk kez Alanyada U12 Türkiye Hokey Şampiyonasında sahaya çıkan Muğla Hokey takımları 2006 Haziran ayında U14 Türkiye Hokey Şampiyonasında Türkiye 2.liği başarısından sonra 2010 yılında 2, 2011 yılında 2, 2012 yılında 2, 2013 yılında 5, 2014 yılında 4, 2015 yılında 3, 2016 yılında 4, 2017 yılında 7 2018 yılında 11 olmak üzere toplamda 40 Muğlalı sporcu Milli Takıma seçilerek Uluslararası alanda Milli Takımımızla beraber ay yıldızlı formayla hem Muğla Hem de ülkemizi başarıyla temsil ettiler.

2. Lige Yükselme, 2.Lig, 1. Lig, Süper Lig olmak üzere toplamda 4 ligi bulunan Türkiye Hokey Liglerinde Muğlayı son 10 yıldır temsil eden kulüpleri değerlendirecek olursak 5 sezon Türkiye Erkekler Süper Ligi ve 3 sezonda Türkiye Erkekler 1. Liginde oynayan Muğla Gençlik ve Spor Kulübü , 2 sezon Türkiye Kadınlar Süper Ligi 2 sezonda Türkiye Kadınlar 1. Liginde oynayanMuğla Özel İdare Spor Kulübü, 1 sezon Türkiye Kadınlar Süper Ligi 2 sezonda Türkiye Kadınlar 1. Liginde oynayanMenteşe GücüSpor Kulübü, 3 sezon Türkiye Kadınlar Süper Ligi 1 sezonda Türkiye Kadınlar 1. Liginde oynayanEge Yıldızları Spor Kulübü, 1 sezon Türkiye Kadınlar 1. Ligi 1 sezonda Türkiye Kadınlar 2. Liginde oynayanMuğla Olimpik Spor Kulüpleri ön plana çıkıyor.

Okul Sporlarına gelecek olursak Genç Kızlarda 2 Türkiye Şampiyonluğu , 3 Türkiye 2.liği, Yıldız Kızlarda 1 Türkiye Şampiyonluğu, 1 Türkiye 2. Liği 1 Türkiye 3.lüğü, Yıldız Erkeklerde 1 Türkiye Şampiyonluğu,Genç Erkeklerde 2 Türkiye 3.lüğü , Küçük Erkeklerde 1 Türkiye 2. Liği olmak üzere toplamda , 12 Türkiye derecesi ile Okul Sporları Hokeyde Muğla ilimiz Türkiyenin en başarılı ili konumunda bulunmaktadır. Okul sporlarında Yatağan Bozüyük Ayser Kazım Eren Ortaokulu 2 Türkiye Şampiyonluğu 1 Türkiye 2.liği 1 Türkiye 3.lüğü, Menteşe Halk Eğitim Merkezi 1 Türkiye Şampiyonluğu 2 Türkiye 2.liği 1 Türkiye 3.lüğü, Muğla Kanuni Sultan Süleyman MTAL1 Türkiye Şampiyonluğu 1 Türkiye 2.liği 1 Türkiye 3.lüğü, Dalaman Anadolu Lisesi 1 Türkiye 3. Lüğü başarılarını elde ettiler.Tartışmasız Muğla,da güzel bir planlamayla harika işler çıkarılabileceğinin en güzel örneği olan Hokey,de bu başarılarda en büyük pay sahibi 2005 yılında öğrencilik yıllarında Muğlada Hokeyi başlatan 2016 yılına kadar Muğla ilinin tek Hokey antrenörü olarak Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde Hokey antrenörü olarak görev yapan Serkan Şen ismi ön plana çıkmaktadır liglerdeki bütün takımların Baş Antrenörü olarak görev yapan Serkan Şen Okul Sporlarında ise uzun yıllar tanıdığı Muğla Üniversitesinden okul arkadaşları Mahmut İmren ve Mustafa Adamcı ileiş birliği yapıp bu başarının temellerini atmıştır. Yatağan Bozüyük Ayser Kazım Eren Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Mahmut İmren ise Serkan Şen Yatağan Bozüyüğe tanıtıma geldiğinde tüm imkanları seferber etmiş okulda hokey branşının yaygınlaştırılması için beden eğitimi dersleri ve okullardan sonra bozüyükteki çocukların bu spor branşını sevmelerinisağlamış ve Muğla Hokeyine altyapıdan birçok başarılı sporcu göndermiştir. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi demişken üniversitemizinde Hokey takımı varve Üniversitelerarası Hokey Türkiye Şampiyonasında 2 kez Türkiye 3.lüğü başarısı elde edilmiştir. 2018 yılı itibariyle Muğlada toplamda 40,ın üzerinde Hokey takımı ve Türkiye Hokey Süper Liginde Menteşe Ege Yıldızları Gençlik ve Spor Kulübü , Türkiye Hokey 1. Liginde Menteşe Olimpik Spor Kulübü, Türkiye U16 Hokey Süper Ligi ve U12 Türkiye Hokey Şampiyonasında Menteşe Ege Yıldızları Gençlik ve Spor Kulübü ilimizi temsil edecektir. Muğlanın Takım Sporlarındaki en başarılı spor branşıHokeyi merak edenler için antrenman saatleri Hafta içi ve Hafta Sonu Hergün Saat 16.30-18.00 saatleri arasında Muğla Atatürk Spor Salonundadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.