Muğla – Marmaris’te 10 Bin Kişiye Fasıllı ve Semazenle İftar Sofrası

Marmaris’te 10 bin kişiye fasıllı ve semazenle iftar sofrası

MARMARİS Belediyesi, 19 Mayıs Gençlik Meydanı’nda fasıl heyeti ve semazen gösterisiyle 10 bin kişiye iftar yemeği verdi.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde belediye tarafından, ‘İftar soframıza bekliyoruz’ adı altında 19 Mayıs Gençlik Meydanı’nda iftar yemeği verildi. CHP’li Belediye Başkanı Ali Acar, eşi Sevgi Acar, CHP ilçe teşkilatı üyeleri ve Marmarislilerin davetli olduğu iftara yaklaşık 10 bin kişi katıldı. Başkan Ali Acar masaları dolaşarak vatandaşların Ramazan Ayı’nı kutladı. İftara katılanlara 3 noktada kurulan dev kazanlarda etli nohutlu pilav, salata, çorba, etli keşkek, yöresel tatlı zerde ve ayran ikram edildi. Kurulan stant önlerine bir saat önceden gelen kalabalık uzun kuyruklar oluşturdu. Ezanın okunmasıyla müezzin dua etti. Duanın ardından ikram edilen yemekler fasıl heyeti eşliğinde yenildi. Masa ve sandalyelerin yetersiz kalması nedeniyle çoğu vatandaş havuz çevresindeki duvarlara oturarak iftarını açtı. Çocuklara ise dondurma dağıtıldı. Belediye ekipleri, tespit ettiği yardıma muhtaç ve yatalak durumda bulunan 200 ailenin evine de iftar yemeği götürdü.

Sahnede konuşma yapan Belediye Başkanı Ali Acar, ‘Saygıdeğer kardeşlerim. Bu kadar yoğun bir kalabalık olacağını ön görmemiştik. Ramazan, bağışlanma ve bağışlama ayıdır. Bazen hizmetimizde aksaklıklar yaşandı ve çok mahcup oldum. Hizmetimizde sıkıntı olduysa hepinizden affınızı rica ediyorum. İftar soframıza katılarak bizleri çok mutlu ettiniz. Hepinizin mübarek Ramazan Ayı’nı canı gönülden kutluyorum’ dedi.

İftara İzmir’den katılan Anatolia Organizasyonu ilk olarak 30 dakika fasıl, ardından da 45 dakika sema gösterisi sundu. Sema gösterilerini gören yabancı turistler meydanı doldurarak gösteriyi ilgiyle izledi. Saat 22.15’de biten iftar sonrası vatandaşlar belediye yetkililerine teşekkür ederek meydandan ayrıldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.