Sahibinin Terk Ettiği Köpek Dolmuş Durağından Ayrılmıyor

Muğla’da giyim mağazası işleten Burçin Keleş, oturduğu evin penceresinden gördüğü duraktaki köpeğin gece gündüz aynı noktadan ayrılmadığını fark ettiğini söyledi. Köpeği beslemeye başlayan, soğuk havalarda evine alan Keleş, ona sahip çıktığını ve adını Can koyduğunu söyledi.

AİLESİNİ BEKLİYOR

İşletmeci Burçin Keleş, bir yıldır durakta kendisini terk eden ailesinin geri gelmesini beklediğini söyledi ve sözlerine şöyle devam etti:’ Çok soğuk havalarda eşimle birlikte gelip bahçeye alıyoruz. Sabah olduğunda kapıyı tırmalayıp yeniden durağa gelmek istiyor. Evden çıktığı anda, durağa geri gelip kaldığı yerden ailesini bekliyor.’ dedi.

‘O MUTLU BİR YUVA İSTİYOR’

Köpeği civardaki esnafın ve semt sakinlerinin çok sevdiğini belirten Keleş, şunları dile getirdi: ‘Çevredekiler Can’ı seviyor. Ama o ailesini istiyor. Biz ailesinin gelip onu geri almayacağını biliyoruz. Hikayesini öğrendim. Köpek buraya yakın bir yerde oturan bir aileninmiş. Yan komşuları ‘Çok tüy döküyor.’ diye tepki gösteriyormuş. Sonra buradan taşındıklarında köpeği durağa terk etmişler. Tepki gösteren komşu hanımla konuşunca hikayeyi öğrendim. Can için yuva arıyorum. Onun mutlu olacağı özel bir yuva olsun istiyorum.’

‘SAHİPLENEN OLMAZSA KANADA’YA GÖTÜRECEĞİM’

Köpeğe düzgün bir yuva bulamazsa kendisinin sahipleneceğini anlatan Keleş, ‘Köpeğe bir karne çıkarttım. Gerekli aşılarını da yaptırdım. Kanada’da okuyan çocuğum var. İleri ki süreçte bizim de oraya yerleşme durumumuz olacak. O zamana kadar sahiplenen iyi bir aile bulamazsak, Can’ı gerekli işlemlerini tamamladıktan sonra sahiplenip oraya götürmeyi planlıyorum.’ ifadesini kullandı. İlçedeki hayvan barınağının yetkilileri de barınakta veya sokakta yaşayan bir hayvanın veterinere götürülerek gerekli aşı ve bakımlarının yaptırılarak çip taktırmasının ardından karne çıkartılarak sahiplenebileceğini vurguladı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.