Sel Sularında Can Veren Gencin Babası Konuştu: Hava Kötü, Nişanlının Yanında Kal Demiştim

Nişanlısıyla sel sularına kapılarak hayatını kaybeden gencin babası Şenol Bençik:’Oğlumla en son konuştuğumda aracın içindeydi. Yarım saat sonra yeniden aradım ama bir daha haber alamadım, ikisinin de telefonu kapalıydı”Olumsuz hava şartları nedeniyle çok endişelendim. ‘Hava çok yağışlı, nişanlının yanında kal’ demiştim’

‘NİŞANLISINI BIRAKMAK İÇİN GİTTİ’

Gözyaşlarına hakim olamayan baba Şenol Bençik, yaptığı açıklamada, oğlunun gece saatlerinde nişanlısını evine bırakmak için Mumcular Mahallesi’ne gittiğini söyledi.

‘OĞLUMLA SON KONUŞTUĞUMDA ARACIN İÇİNDEYDİ’

Havanın yağışlı olması nedeniyle oğlunu birkaç kez aradığını aktaran Bençik, ‘Oğlumla en son konuştuğumda aracın içindeydi. Yarım saat sonra yeniden aradım ama bir daha haber alamadım. İkisinin de telefonu kapalıydı. Olumsuz hava şartları nedeniyle çok endişelendim. ‘Hava çok yağışlı, nişanlının yanında kal’ demiştim. Çok üzüntülüyüm.’ diye konuştu.

Bençik, oğlunun yaşasaydı önümüzdeki günlerde askere gideceğini ifade etti.

NE OLDU?

Mumcular Mahallesi’nde gece saatlerinde bir nişan merasiminden dönen Çağlar Bençik ve iki aylık nişanlısı öğretmen Billur Atik’in içinde bulunduğu otomobil, Akarca mevkisinde taşan dereye kapılmıştı. Sele kapılan araçtaki öğretmen ile nişanlısı hayatını kaybetmişti. Bençik’in cenazesi, yedi saatlik çalışmanın ardından olay yerine yaklaşık 4 kilometre mesafede tarlada bulunmuştu.

Çağlar Bençik Billur Atik

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.