Türkiye’nin 4’ncü büyük botanik parkı Odunpazarı’nda açılıyor

Türkiye’nin 4’ncü büyük botanik parkı Odunpazarı’nda açılıyor

Türkiye’nin 4’ncü büyük botanik parkı olan Odunpazarı Belediyesi Botanik Parkı Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun katılacağı görkemli bir törenle hizmete açılıyor.

Orhangazi Mahallesi Regültör Mevkiinde Porsukla çevrelenmiş 43 bin metrekare bir ada içinde kurulan ve 1 yıllık bir çalışma sonucu yapılan Odunpazarı Belediyesi Botanik Park, 4 Mart 2014 Salı günü saat 12.00 da başlayacak olan programla hizmete açılacak.
20 bini mevsimlik olmak üzere 231 farklı türde toplam 70 bin adet bitkinin yer aldığı alanda gül bahçeleri, kaya bahçeleri, kokulu bitkiler bahçesi, soğanlı bitkiler bahçesi, şifalı bitki parselleri, topiorik bitkiler bahçesi, meyve bahçesi, minyatür Japon bahçesi, yer örtücü bitkiler bahçesi, mevsimlik ve çok yıllık çiçek bahçeleri, Türk bahçesi, saklı bahçe, sarmaşık tüneli, bitki labirentleri, gözetleme kulesi, doğal gölet, güneş saati ile tropik bitkilerin yer aldığı bir sera bulunuyor.
Yetkililer, Odunpazarı Belediyesi Botanik Parkın etkileyici atmosferi ile kısa süre içerisinde Eskişehir halkının vazgeçilmezleri arasında yer alacağını önemle vurguladılar.

ESKİŞEHİR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.